Ziemas riepas

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Kad jāsāk izmantot ziemas riepas?

Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, auto ir jābūt obligāti aprīkotam ar ziemas riepām no 1. decembra līdz 1. martam. Taču speciālisti iesaka braukt ar tām jau tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīd zem +7 °C, jo aukstākā laikā vasaras riepas zaudē savu elastību un, līdz ar to, arī veiktspēju. Normatīvajos aktos noteiktais minimālais ziemas riepu protektora dziļums ir 4 mm.

Mīkstā sastāva ziemas riepas

Skandināvijas tipa jeb mīkstās ziemas riepas ir teicama alternatīva radžotajām riepām. Zemām temperatūrām piemērotais gumijas maisījums un tehnoloģiskie risinājumi nodrošina drošu braukšanu pa apledojušiem un sniegotiem ceļiem.


Priekšrocības:

  • Nodrošina labu saķeri braukšanai pa apledojušiem un sniegotiem ceļiem.
  • Salīdzinājumā ar radžotām riepām tās ir daudz klusākas.
  • Ideālas ekspluatācijai bargos ziemas apstākļos.

Trūkumi:

  • Ierobežots braukšanas ātrums, jo ļoti lielā ātrumā mīkstā gumija nenodrošina izcilas bremzēšanas īpašības.
  • Braucot pa sausu vai slapju ceļu, tās ātrāk nolietojas salīdzinājumā ar cietajām ziemas riepām.

Centrāleiropas tipa ziemas riepas

Cietā sastāva jeb Centrāleiropas tipa ziemas riepas ir piemērotas autobraucējiem, kas dzīvo pilsētās un vietās, kur ielas tiek regulāri tīrītas un kaisītas, kā arī braukšanai pa labi uzturētām šosejām.

Priekšrocības:

  • Šī tipa riepām parasti ir noapaļoti plecu bloki, kas ziemas periodā pastiprina saķeri ar ceļa segumu līkumos.
  • Tām ir liels pieļaujamais maksimālais ātrums, tāpēc tās ir drošas braukšanai pa ātrgaitas šosejām.

Trūkumi:

  • Centrāleiropas tipa jeb cietās ziemas riepas nav piemērotas braukšanai pa apledojušiem ceļiem.

Radžotas ziemas riepas

Ziemas riepas ar radzēm nodrošina stabilitāti un kontroli pār auto uz apledojušiem ceļiem un ceļiem, kas klāti ar blīvu sniega kārtu. Tās ir paredzētas patiešām ekstrēmiem ziemas apstākļiem, kā arī autovadītājiem, kas dzīvo ārpus pilsētas un bieži nonāk uz grūti izbraucamiem, reti tīrītiem ceļiem. Radžotas riepas lēnāk nodilst, jo radzes daļēji pasargā gumiju. Sliktās ziņas - tās ir skaļākas, grūtāk vadāmas uz bruģa vai tramvaja sliedēm, un nav atļautas vairākās Eiropas valstīs.

Bieži uzdoti jautājumi


Šeit esam apkopojuši atbildes uz dažiem populārākajiem jautājumiem par ziemas riepām un to priekšrocībām. Ja tomēr neesi drošs par to, kādas riepas ir vispiemērotākās tieši tavam auto, vērsies pie speciālistiem jebkurā no PKP partneru riepu centriem un saņem profesionālu konsultāciju!

Ar ko atšķiras ziemas riepas no vasaras un vissezonas riepām?

Mīkstāks ziemas riepu gumijas sastāvs, salīdzinājumā ar vasaras riepu gumijas sastāvu, uzrāda labākus veiktspējas rādītājus pie zemām temperatūrām. Ziemas riepām ir īpašas lameļu (protektora zīmējuma elementu) tehnoloģijas, kas nodrošina labu vadāmību ne tikai uz sniega un ledus, bet arī uz slapjiem ziemas ceļiem. Vasaras riepu protektora zīmējums nav pielāgots kontaktam ar sniegu un ledu, kā rezultātā pagarinās automašīnas bremzēšanas ceļš. Savukārt, vissezonas riepas ir paredzētas maigākiem klimatiskajiem apstākļiem.

Kad nepieciešams mainīt vasaras riepas pret ziemas riepām?

Likumdošana nosaka, ka no 1. decembra līdz 1. martam automašīnām, kas pārvietojas pa koplietošanas ceļiem, obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Tomēr riepu speciālisti rekomendē izvērtēt un ņemt vērā arī laikapstākļus.

Kā izvēlēties ziemas riepas?

Ziemas riepu izvēlei ir jāpievērš liela uzmanība un tās jāizvēlās, izvērtējot visus faktorus, vajadzības un vēlmes. Mēs rekomendējam konsultēties ar speciālistiem, kuri spēs ieteikt vislabākās riepas, ņemot verā Jūsu braukšanas intensitāti, pieredzi, automašīnas tipu un ceļa segumus, pa kuriem plānota pārvietošanās.

Kāds ir minimāli pieļaujamais protektora dziļums ziemas riepām?

Minimālais pieļaujamais protektora dziļums ziemas riepām, ko nosaka Latvijas likumdošana, ir 4 mm.

Vai, izmantojot ziemas riepas, ir nepieciešams braukt lēnāk?

Braukšanas ātrums jāizvēlās izvērtējot apstākļus, ceļa segumu un braukšanas prasmi. Noteikti jāietur lielāka distance kā vasaras laikā.

Vai ziemas riepas es varu izmantot braukšanai visu gadu?

Likumdošana pieļauj ziemas riepu izmantošanu visu gadu, izņemot riepas ar radzēm, tomēr, izsverot ziemas riepu lietošanu, no drošības viedokļa, tas noteikti netiek rekomendēts.

Vai visas ziemas riepas ir vienādas?

Nē, ziemas riepas nav vienādās, tām ir dažādi protektoru zīmējumi, gumijas sastāvs, ir riepas ar radzēm un bez radzēm, tādēļ konkrētās ziemas riepas izvēli rūpīgi jaizvērtē, atbilstoši savām vajadzībām, kā arī vēlams konsultēties ar speciālistiem, lai atrastu sev vispiemērotākās ziemas riepas.

Kādas riepas labāk izvēlēties ziemā?

Izvēloties ziemas riepas, jāņem vērā braukšanas apstākļi, intensitāte, ceļa segums un braukšanas pieredze. Ja galvenā pārvietošanās paredzēta pilsētas apstākļos, vēlams izvelēties riepas bez radzēm. Gadījumā, ja pārvietošanās paredzēta ārpus pilsētas, labāk būtu izvelēties riepas ar radzēm. Tomēr, vislabāko izvēli, izvērtējot visus braukšanas paradumus un īpatnības, Jums palīdzēs veikt profesionāli speciālisti.

Kāpēc ziemā jābrauc ar ziemas riepām?

Mūsdienu automašīnas ir aprīkotas ABS (riteņu antibloķēšanas sistēma straujas bremzēšanas gadījumā), ESP (automašīnas virziena noturības sistēmu sānslīdes gadījumā), EDC (degvielas padeves regulēšanas sistēma) un citiem drošības risinājumiem.

Taču šīs sistēmas efektīvi funkcionēs tikai tad, ja mašīnai būs atbilstošas riepas un ceļam kvalitatīvs segums. Braucot salā pa apledojušu ceļu ar vasaras riepām, pilnvērtīgi strādāt atteiksies tehnoloģiski visaugstākās drošības sistēmas.

Drošas riepas: atbilstošas sezonai un ar pietiekamu protektora atlikumu

Ja gaisa temperatūra ir zemāka par +7 °C, vasaras riepu gumijas sastāvs sacietē arvien vairāk, samazinot riepas saķeri ar ceļa segumu. Jo mīkstāka gumija, jo labāk un efektīvāk tā piemērojas ziemas ceļa segumam.

Ar vasaras riepām aprīkota vieglā automašīna, braucot ar ātrumu 50 km/h, pilnīgi nobremzēt spēj tikai pēc 43 metriem. Savukārt ziemas riepas šo attālumu samazina līdz 35 metriem.

Veicot izmēģinājumu, automašīna, kas aprīkota ar vasaras riepām, sadūrās ar šķērsli 22 km/h lielā ātrumā. Savukārt auto ar ziemas riepām pārliecinoši apstājās blakus šķērslim.

Ja protektora dziļums ir mazāks par 4 mm, nevar iziet transporta līdzekļa tehnisko apskati un vairākums apdrošināšanas kompāniju atsakās auto apdrošināt. Tāpat paaugstinās akvaplanēšanas risks (saķeres zudums uz slapja ceļa).

Meklē tuvāko riepu centru savā pilsētā!

Apskati un izvēlies riepas, kas glabājas Ziemeļeiropas lielākajā riepu noliktavā un iegādājies tās pie kāda no mūsu partneriem visā Latvijā! PKP ir tavs riepu ceļvedis, kas dod iespēju pirms pirkuma izdarīšanas aplūkot maksimāli daudz risinājumu un piemeklēt tieši tavam auto piemērotākās riepas. Mūsu partneru servisos tevi sagaidīs iespaidīgs preču klāsts: vairāk nekā 10 000 artikulu riepas un vairāk nekā 300 dažāda dizaina auto diski.