Vissezonas riepas

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Vissezonas riepu apzīmējumi

Vissezonas riepas var pazīt pēc apzīmējuma „All-season”, „All-weather”, „4S” (četri gadalaiki) vai „AW” (any weather — visi laikapstākļi) — tikai šādas riepas var uzskatīt par vissezonas. Ņemiet vērā, ka vairums ražotāju iesaka šāda tipa riepas lietošanai klimata joslās, kur vidējā gaisa temperatūra ziemā ir 0 °C.

Lai arī riepas ar apzīmējumu „M+S” ir atļauts izmantot obligātajā ziemas riepu lietošanas periodā Latvijā, to sniegums uz ledus un sniega ir pieticīgs. Daudzi uzskata, ka riepas ar marķējumu „M+S” (mud and snow) ir vissezonas, taču patiesībā „M+S” ir vasaras riepa ar paaugstinātu vilces spēju!

Kam ir piemērotas vissezonas riepas?

Vissezonas riepas ir vidusceļš starp vasaras riepām un ziemas riepām. Teorētiski ar tām var braukt visu gadu, tādējādi ietaupot izmaksas, ko rada riepu maiņa servisā un otra riepu komplekta glabāšana. Šis risinājums ir īpaši piemērots autovadītājiem, kuri brauc reti vai lielākoties izmanto pilsētas ceļus, kas ziemā ir labi tīrīti. Pēc riepu ražotāju ieceres, vissezonas riepas spēj nodrošināt pieļaujamu drošības līmeni ziemā un pietiekamu komfortu vasarā.


Tomēr ir jāņem vērā, ka, lietojot vissezonas riepas vasarā, protektors dilst ātrāk salīdzinājumā ar vasaras riepām. Arī veiktspējas rādītāji vissezonas riepām ir viduvēji visos gadalaikos, ziemā veiktspēja ir sliktāka par ziemas riepām, bet vasarā — par vasaras riepām.

Izvēlies kvalitatīvas un jaunas vissezonas riepas!

Vissezonas riepām ir jāspēj tikt galā gan ar sakarsušu asfaltu un peļķēm vasarā, gan sniegu, atkalu un temperatūru zem nulles ziemā. Tādēļ labāk izvēlies vienu kvalitatīvu vissezonas riepu komplektu, nevis atsevišķus komplektus ar zemas kvalitātes ziemas un vasaras riepām. Vairākumam riepu braukšanas komfortu un drošību primāri ietekmē tieši produkta kvalitāte, izmantotais gumijas maisījums un pārdomāts protektora raksts. Tāpēc viens kvalitatīvs vissezonas riepu komplekts parasti ir pareizāka izvēle.

Meklē tuvāko riepu centru savā pilsētā!

Apskati un izvēlies riepas, kas glabājas Ziemeļeiropas lielākajā riepu noliktavā un iegādājies tās pie kāda no mūsu partneriem visā Latvijā! PKP ir tavs riepu ceļvedis, kas dod iespēju pirms pirkuma izdarīšanas aplūkot maksimāli daudz risinājumu un piemeklēt tieši tavam auto piemērotākās riepas. Mūsu partneru servisos tevi sagaidīs iespaidīgs preču klāsts: vairāk nekā 10 000 artikulu riepas un vairāk nekā 300 dažāda dizaina auto diski.