Vasaras riepas

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Kā izvēlēties vasaras riepas?

Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora zīmējums ir speciāli izstrādāts braukšanai pa sausiem un mitriem ceļiem, ja gaisa temperatūra ir augstāka par + 7 °С.

Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektora zīmējums ar strikti izteiktām gareniskām rievām nodrošina maksimālu saķeri ar sausu un mitru ceļa virsmu, slāpē troksni un uzlabo komfortu, braucot pa asfaltētiem ceļiem. Dažādu vasaras riepu ražošanā izmantotās jaunās tehnoloģijas palīdz ieekonomēt līdz 4% degvielas.

Drošība, dinamika un ekonomija vasaras sezonā

Gumijas sastāvs, protektors, riepu tehniskā uzbūve – izstrādājot riepas vasaras sezonai, šīs īpašības tiek pielāgotas, ņemot vērā vasarā valdošos laikapstākļus un ceļu stāvokli. Līdz ar to ir tikai loģiski, ka labas vasaras riepas nodrošina labākos drošības, ekonomijas un dinamikas rādītājus siltajā sezonā, salīdzinot ar ziemas vai vissezonas riepām. Riepu izvēle mūsu internetveikalā ir ļoti plaša, tāpēc, kad pienācis laiks iegādāties jaunas vasaras riepas, jāizprot gan atšķirības starp dažādiem riepu modeļiem, gan Tavas vajadzības, lai nopirktais riepu komplekts būtu piemērotākās tieši Tev!

Kā noteikt, kad vasaras riepas nepieciešams mainīt?

Ceļu satiksmes noteikumos noteikts, ka satiksmē aizliegts piedalīties ar vasaras riepām, kuru protektora dziļums ir mazāks par 1,6 milimetriem. Šī prasība nav tikai formāla – protektoram nodilstot, ievērojami pasliktinās automašīnas vadāmība gan uz sausa, gan slapja ceļa seguma.

Riepas nav piemērotas braukšanai, ja to sānu malās ir radušās plaisas vai gaisa burbuļi jeb pumpas. Šādas riepas ar defektiem var pēkšņi plīst, kas var izraisīt bīstamas situācijas uz ceļa, it īpaši, braucot lielā ātrumā.

Riepas pareizi uzglabājot un ekspluatējot, to maksimālais derīguma termiņš var būt līdz pat 10 gadiem, tomēr vairums ekspertu iesaka to stāvoklim pastiprinātu uzmanību pievērst jau pēc pieciem gadiem no ražošanas dienas.

Bieži uzdoti jautājumi


Šeit esam apkopojuši atbildes uz dažiem populārākajiem jautājumiem par vasaras riepām un to priekšrocībām. Ja tomēr neesi drošs par to, kādas riepas ir vispiemērotākās tieši tavam auto, vērsies pie speciālistiem jebkurā no PKP partneru riepu centriem un saņem profesionālu konsultāciju!

Ar ko atšķiras ziemas un vasaras riepu protektors?

Ziemas riepām ir mīkstāks gumijas sastāvs, salīdzinājumā ar vasaras riepu gumijas sastāvu, un tās paredzētas lietošanai pie zemām temperatūrām. Ziemas riepām ir īpaši lameļu (protektora zīmējuma elementu) iegriezumi. Vasaras riepām ir cietāks gumijas sastāvs, protektors ir smalkāks un tām nav speciālo iegriezumu, kas paredzēti sniegam, ledum uz ziemas ceļiem.

Vai protektora dziļums ietekmē riepas funkcijas?

Protektora dziļums noteikti ietekmē riepas funkcijas, tādēļ mēs rekomendējam ikdienā pievērst uzmanību braukšanas kvalitātei. Minimālais pieļaujamais protektora dziļums, ko nosaka Latvijas likumdošana, ir 4mm ziemas riepām un 1,6mm vasaras riepam.

Ja es vēlos mainīt tikai divas riepas, tās būtu jamontē priekšpusē vai aizmugurē?

Tas ir atkarīgs no automašīnas velkošās ass. Jaunas riepas montē uz velkošās ass, lai viss komplekts kopumā nodiltu vienmērīgi.

Vai var likt automašīnai dažāda izmēra riepas vai ar dažādiem protektora zīmējumiem uz dažādām automašīnas asīm?

Tas ir iespējams, taču ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka jums ir jābūt vienāda izmēra riepām uz vienas ass, tomēr jāatceras, ka ir gadījumi, kad uz dažādām asīm Jūs varat likt dažāda izmēra riepas, bet ar noteikumu, ka to paredzējis automašīnas ražotājs.

Cik ilgi riepas ir derīgas?

Uz šo jautājumu nevar viennozīmīgi atbildēt, jo riepas kalpošanas laiks ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, braukšanas apstākļiem, nodiluma, ceļa seguma u.c, tomēr vidēji riepas kalpo 2-4 sezonas.

Kāda ir atšķirība starp vasaras un vissezonas riepām?

Vasaras riepas un vissezonas riepas, vispirms, atšķiras pēc gumijas sastāva un protektora zīmējuma. Vissezonas riepu protektora rakstā ir vairāk šķēlumu un rievu, protektors ir sadrumstalots, lai tas pildītu savas funkcijas arī sniegota ceļa apstākļos. Savukārt, vasaras riepām ir cietāks sastāvs un protektoram ir mazāk rievu, lai riepa saglabātu savu stīvumu, kā arī saglabātu formu palielinātas slodzes gadījumos.

Kad nepieciešams mainīt ziemas riepas pret vasaras riepām?

No 1. marta transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, atļauts piedalīties satiksmē ar vasaras riepām, svarīgi ir atcerēties, ka riepas ar radzēm drīkst izmantot tikai līdz 1. maijam. Tomēr mēs autovadītajiem rekomendējam vadīties pēc laikapstākļiem.

Vai vasaras riepas es varu izmantot braukšanai visu gadu?

Noteikti nē, jo vasaras riepas, atsķirībā no ziemas riepām, nav paredzētas ziemas laikapstākļiem un ceļu stāvoklim un, no drošības viedokļa, nav paredzētas, lai pārvietotos ziemas laikā.

Kāpēc vasarā jābrauc ar vasaras riepām?

Braukt ar ziemas riepām tad, kad jau ir iestājies pavasaris un gaisa temperatūra turas stabili virs +7 grādiem, nozīmē lielā mērā atteikties no drošības, pakļaujot briesmām sevi, pasažierus un citus autobraucējus: bremzēšanas ceļš vidēji ir par 16m garāks.

Drošība, komforts un ekonomija

Vadāmība, bremzēšana un braukšanas komforts vasaras riepām vasarā ir augstāks, nekā ziemas riepām.

Vasaras riepu protektors sastāv no lielākiem blokiem un plašiem ūdens novadīšanas kanāliem, kas ir īpaši nozīmīgi, braucot lietus laikā.

Degvielas patēriņš ar ziemas riepām vasarā ir lielāks. Vasaras riepu gumijas sastāvs ir izstrādāts speciāli braukšanai siltā laikā.

Divu riepu komplektu iegāde ne tikai uzlabo drošību attiecīgajā gada laikā, bet arī ļauj ietaupīt –kamēr tiek lietotas vasaras riepas, jūsu ziemas riepas nenolietojas.

Meklē tuvāko riepu centru savā pilsētā!

Apskati un izvēlies riepas, kas glabājas Ziemeļeiropas lielākajā riepu noliktavā un iegādājies tās pie kāda no mūsu partneriem visā Latvijā! PKP ir tavs riepu ceļvedis, kas dod iespēju pirms pirkuma izdarīšanas aplūkot maksimāli daudz risinājumu un piemeklēt tieši tavam auto piemērotākās riepas. Mūsu partneru servisos tevi sagaidīs iespaidīgs preču klāsts: vairāk nekā 10 000 artikulu riepas un vairāk nekā 300 dažāda dizaina auto diski.