Oriģinālās komplektācijas riepu apzīmējumi

Ikdienas autobraucējam svarīgākie apzīmējumi, kas atrodami uz riepas sāniem, ir izmērs (platums, augstuma koeficients un diametrs), kravnesības indekss un ātruma indekss. Savukārt oriģinālās komplektācijas riepu gadījumā uzmanība jāpievērš arī attiecīgās homologācijas simbolam.

OE riepas tiek īpaši marķētas, tām uz sāniem ir 2-3 burti, kas apliecina saderību ar konkrēta ražotāja auto. Parasti pēc šiem apzīmējumiem var uzminēt auto ražotāju. Piemēram, AO ir Audi apzīmējums un MO norāda uz piemērotību Mercedes markas automašīnām. Auto ražotājiem, protams, ir svarīga viņu reputācija, tāpēc pārsvarā šādi uzdevumi tiek uzticēti premium riepu ražotājiem – Pirelli, Goodyear, Michelin utt.

Taču ir arī izņēmumi. Fakts, ka oriģinālās komplektācijas riepas ražo Giti un Maxxis varbūt nav nekāds pārsteigums. Taču arī Triangle, kas ir budžeta klases riepu ražotājs, piegādā oriģinālās komplektācijas riepas Caterpillar, Volvo, Komatsu un Hyundai tehnikai. Tāpat, salīdzinot viena zīmola un izmēra riepu cenas, ne vienmēr OE riepas ir dārgākas.