6 iemesli, kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā

Vai arī Tu starp drošību uz ceļa un ekonomiju uz vasaras riepām izvēlies otro? Tā ir slikta doma – saka eksperti. Nelielā, šķietamā īstermiņa ekonomija nav riska vērta. Lūk, kāpēc!

1. Samazināts reakcijas ātrums

Droši vien jau to zini, bet katrā ziņā atgādinām vēlreiz, ka ziemas riepas ir daudz mīkstākas par vasaras riepām, jo to uzdevums ir radīt pēc iespējas labāku saķeri ar apledojušu ceļu. Braucot vasarā ar ziemas riepām, šis fakts nepārprotami ietekmē auto vadāmību un manevru precizitāti, jo īpaši ar lielāku ātrumu. Precizitāte samazinās vidēji par 15 %. Jo ātrāk brauksi un jo riepas būs vecākas, jo vairāk jutīsi diskomfortu, kā arī apdraudēsi savu un citu drošību.

2. Garāks bremzēšanas ceļš

Jo karstāka vasaras diena, jo auto ar ziemas riepām uz ceļa ir bīstamāks. Kā tā? Saulē asfalts stipri sakarst, šajā brīdī ziemas riepu saķere ar to kļūst vēl sliktāka. Līdz ar to palielinās bremzēšanas ceļš. Tas varētu šokēt, bet, braucot ar ātrumu 100 km/h, tikai ziemas riepu dēļ bremzēšanas ceļš var pagarināties par sešiem metriem. Un seši metri vasarā, kad uz ceļa ir riteņbraucēji, gājēji un bērni, ir ļoti daudz.

3. Ko? Ko? … Jā! Paaugstināts troksnis

Ziemas un vasaras riepu protektori būtiski atšķiras. Lai nodrošinātu labu saķeri ar apledojušu ceļu, ziemas riepu protektora bloki ir daudz sarežģītākas formas. Braucot pa uzsilušu asfaltu vasarā, rodas dūkoņa, kas var būt ļoti nepatīkama un traucējoša. Vēl jo vairāk, ja brauc ar riepām, kam ir radzes. Te gan jāpiebilst, ka tās nav atļautas vasaras mēnešos, un skaņa Tevi jau pa ievērojamu gabalu nodos.

4. Degvielas ekonomija vai izšķērdēšana?

Vai vēlies ietaupīt? Nomaini ziemas riepas ar vasaras, un, pat nemainot braukšanas stilu, Tu samazināsi gan degvielas patēriņu, gan CO2 izplūdi. Tādējādi varēsi braukt tālāk un būsi daudz atbildīgāks pret māti dabu. Bet… varbūt vari ietaupīt vēl vairāk, piekopjot ekonomisku un videi draudzīgāku braukšanas stilu?

5. Ātrāks riepu nodilums

Sanāk tomēr atkārtoties, bet… Ziemas riepu nenomainīšana vasarā ir nevis ekonomija, bet izšķērdība, jo, gaisa temperatūrai paaugstinoties virs +7 °C, mīkstās ziemas riepas kļūst par dzēšgumiju, kas dilst zibens ātrumā.

6. Saki “nē” ziemas riepām, ja gribi teikt “jā” dinamiskai braukšanai

Ja arī Tev patīk dinamiska braukšana pa nelieliem pauguriem, ar pagriezieniem pa labi un pa kreisi, tad ziemas riepas ir tieši tas, kas Tev nav vajadzīgs vasarā. Tās savas saķeres, nestabilitātes un citas specifikas dēļ, kas nav piemērota vasarai, sabojās visu braukšanas prieku! Turklāt arī drošība būs apdraudēta.